הגיגי נדל״ן

עדכונים אחרונים

Winter

שלום רב,

תהליך מכירת דירה, בדרך כלל הנכס היקר ביותר שיש למשפחות בארץ, חשוף לגורמי – מאקרו המשפיעים על קצב ההתקדמות שלו ועל תוצאות המכירה. לעיתים ההשפעה דרמטית כ"כ שההרגשה היא כי "הכל עומד, התהליך תקוע".
בימים אלה אני מרגיש צורך להעביר מסר פשוט, מרגיע, בנוגע להתקדמות המשימות שלקחתי על עצמי לנוכח המציאות בשבוע האחרון. ובכן, למרות אולי מה שמרגישים ובניגוד לקולות ה"האטה", שוק הקונים חי ובועט.

מזה חודשים (ואולי מתמיד?) אני מתמודד עם הלכי רוח משתנים של קונים החוששים מאסופה די גדולה של "גורמי מאקרו" שכאלה. בארצנו הקטנטונת, בין אם מדובר באי יציבות בשוק העבודה, בהחלטות בנק ישראל (שנדמות לעיתים שרירותיות) או חס וחלילה בהתלהטות גזרות ביטחוניות, חלקים גדולים מאוכלוסיית היעד – הקונים, נמנעים מלנקוט צעדים ולקבל החלטה לפעול למען רכישת דירה.

אז כיצד אנחנו, במשרד התיווך "יניב הס" נערכים לכך?
כרגיל, משנסים מותניים ויוצאים כל בוקר אל "שוק הקונים" בניסיון לאתר את הקונה שאולי אחד מהנכסים שלנו יתאים לצרכיו ולכיסו. יש להפנים כי "שוק הקונים" עצמו הוא הטרוגני באופי הגישה שלו לביצוע העסקאות.
ישנם הרוכשים את דירתם הראשונה, ישנם קונים מנוסים יותר, הרוכשים דירה שנייה ושלישית וישנם המשקיעים.

מתוך קהל הקונים אני מעריך כי המשקיעים לסוגיהם מושפעים פחות מגורמי המאקרו. המשקיעים מחפשים הזדמנויות, מכמתים סיכונים, עלויות מימון וריביות, ומפנימים כי אין להם אלטרנטיבה אמיתית לשוק הנדל"ן (לא בשוק ההון ולא בעתודות הפנסיוניות) ואין טוב כמו הזמן הנוכחי לרכישת דירה להשקעה, במחיר הנכון כמובן.
למשקיעים אנו מציעים ניסיון רב בניתוח עסקאות מקרקעין תוך שליטה מלאה ברזי המימון ואפשרויות השאת התשואה.

אחרי המשקיעים, ישנם הקונים המנוסים. אלה מבינים כי מכל מאפייני העסקה יש ל"פשרות" שהם מוכנים לעשות בבחירת הנכס את התפקיד הגדול ביותר. בכל מערכת ההחלטות שהם מפעילים, דווקא לוויתור יש את הכח המניע לסגור עסקה. "שיחת הפשרות" שאנו עורכים יחד היא הגשר שלהם לדירת החלומות. כך אנו מצליחים להגשים שאיפות נדל"ניות תחת מטריית צרכים מוגדרים. לקונים המנוסים אנו מציעים גישה ריאלית, מנוסה ומתחשבת בצרכיהם תוך הכוונה מלאה לפשרות הנדרשות, כוחנו הגדול הוא בראיה רחבה מאוד של קשת האפשרויות העומדת לרשותם.

קבוצה נוספת היא קבוצת הרוכשים הראשוניים (First Buyers).
מדובר בקבוצת הקונים שנפגעה הכי הרבה מהתמורות בשוק הנדל"ן בשנתיים וחצי האחרונות.
התייקרות הנכסים, לעיתים עד כדי 100%, ההכבדות בשוק המשכנתאות והידלדלות כספי "דור ההורים" (ורק לעניין זה יש לייחד דיון נפרד), גרמו לרבים לחשוב ברצינות על אופציית שכירות ארוכת הטווח.
לקבוצה זו אנו ממליצים לעיתים פשוט לא לקנות דירה למגורים. המלצת "אל תקנו" מבוססת על ההבנה שלנו כיצד עלולים להיראות חיים עם משכנתא לאורך 25-30 שנה. אנו לא מתביישים לומר "חברים, קניית דירה למגורים היא לא אפשרות עבורכם". את קבוצת ה- First Buyers אנו מפנים לרכישת דירות זולות יותר – דירות המיועדות להשקעה, בחזקת שיכרו והשכירו: התגוררו היכן שאתם רוצים ורכשו היכן שאתם יכולים.

"שוק הקונים" מורכב מקבוצות ותתי קבוצות וקיים כמובן ניוד טבעי בין הקבוצות. משימתנו במשרד היא לאתר את הצרכים ולהתאים את המענה. תהליך מכירת הנכסים במשרד מנוהלת כבר הרבה שנים על-פי תורת שיווק המעניקה חווית רכישה ומכירה שונה לקהל לקוחותינו. אנחנו מקפידים על שיטות עבודה וכמובן על תוצאות המשיאות ערך לבוחרים בנו למשימה. ולא מדובר רק במילים: את שוק הקונים אנו פוגשים פשוט משום שאנחנו בחיפוש מתמיד אחריו: אנחנו מפעילים מניפת פעולות שיווק ופרסום שאין לה אח ורע. להלן היקף קמפיין השיווק והפרסום שאנו עורכים לכל נכס המשווק בבלעדיות במשרדנו.

להלן תאור עיקרי הפעולות המבוצעות לכל נכס המוצע למכירה במסגרת תוכנית השיווק בתיווך "יניב הס":
o שילוט בולט חזית הנכס
o חשיפה בעיתונות הכתובה
o חשיפה באינטרנט
o הפקה והפצת סרטון וידאו איכותי
o פעילות ענפה מאחורי הקלעים: שת"פ בין משרדי, סינון לקוחות אקטיבי, דיווח שיווקי רציף ללקוחות, ניסיון מוכח וידע בניהול מו"מ, ייזום פרויקטים של הרחבה תחת תמ"א 38, ליווי מלא של יועצים משפטיים, תכנוניים אדריכליים ועוד.

לסיכום, אין להתעלם מגורמי המאקרו המשפיעים על שוק הנדל"ן אך גם אסור לייחס להם משקל ייתר – חייבים להמשיך להתפתח, לגדול ולפעול. תמיד יש מוצא ותמיד יש דרך פעולה ראויה ואפשר, בהחלט אפשר, לפעול בתנאי אי וודאות.

לשאלות, אשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 052-3425357 או במייל yaniv@yanivnadlan.co.il
כתב: יניב הס, בעלים, תיווך בוטיק "יניב הס"
0523425357