הגיגי נדל״ן

עדכונים אחרונים

%d7%a0%d7%9e%d7%9b%d7%a8%d7%94

הסתיימה מכירת הדירות בפרויקט פינסקי 7 א' חיפה.

זהו, תם פרק נוסף.

מלאכת שיווק דירות חדשות בפרויקטים בבנייה בין אם בתמ"א 38/2 או בתמ"א 38/3, מתחילה תמיד בחשש קל מהול בהתרגשות של עשייה. מתי ימכרו הדירות? תוך כמה זמן יגיעו הקונים הרציניים? האם אעמוד במחירי היעד שהצבתי ליזמים ולי?

עם הגעת הטרקטורים הראשונים, המפנים את השטח, חופרים ומכינים את הקרקע לכלונסאות ויציקות הבטון, ההתרגשות בעיצומה. עוד פרויקט נולד והאחריות לשיווק מונחת על כתפיי. אתגר. כייף. הקמפיין השיווקי יוצא לדרך: מודעות בעיתונים, פרסום במדיה הדיגיטלית, שילוט רחוב ובעצם, מה לא?

ששה חודשים לאחר מכן, ויש הרבה תמונות של התהליך עצמו (….) השלד גמור, ציפוי האבן מושלם ועבודות הפנים בתוך הדירות מתנהלות בקצב אדיר. רק חודשים ספורים עברו והבניין נראה כבר תמיר, מגובש, יפה תואר.
אני לא מגזים. עכשיו מתחיל השלב הארוך של הדברים הקטנים; שלב ארוך אבל האור בקצה המנהרה בהיר מתמיד – הזזת נקודת חשמל פה, שינוי כיוון פתיחת דלת שם, הצרת חלון, הוספת נקודת מים ועוד ועוד.

כמשווק אני מלווה את כל מהלך הבנייה, פיזית באתר, אני מסייר בבניין ההולך וצומח מהקרקע, מציג בפני לקוחות את מה שיהיה ביתם החדש אם רק יבחרו בו.
שלב התיאוריה קשה לרבים, היכולת לדמיין מה תהייה התוצאה הסופית של ערמות הברזל, הבטון והחול מוגבלת. גם לי כמשווק קשה להציג למכירה דירות פאר יוקרתיות בשלב התיאוריה. לטפס לקומה רביעית בגרם מדרגות עם מעקה עץ בלבד, אפוף אבק וקולות ניסור חזקים, ובכן חוויה מפוקפקת לכל הדעות.

אבל, וזה אבל גדול, תמיד יש מי שתנאים אלה מתאימים להם.
הם המרוויחים הגדולים של מחירים נמוכים יותר ובתנאים אלה – לפני השלמת החלוקה הפנימית – ניתן כידוע לעשות חלוקה מחודשת, לשנות מפתחים ולהזמין חומרי גמר שונים מאדריכל הפרויקט.

הפרויקט ברחוב פינסקי 7 א' שבנייתו החלה לפני כשנה הגיע לשלבי הבנייה הסופיים, לאחרונה מכרתי את הדירה האחרונה בו. ליזם יש עבודה רבה וכמובן התחייבויות בלו"ז קשיח אבל אין ספק כי יעמוד בו.

אתעכב לרגע על השלמת מלאכת השיווק. על ההצלחה האישית שלי ושל המשפחות אותן ליוויתי.
הייתי יחד איתן במהלך כל המו"מ הכספי, במהלך הדיונים על המפרט, שמחתי להיות מעורב בתכנון עד כמה שיכולתי וכמובן נהניתי לפעול לשימור מצב רוח טוב גם בשלבים בהם המנוף נתקע, המנוף המחלץ לא הגיע וליתר ביטחון גם ירד גשם… עכשיו כולם מאושרים.
הלקוחות שרכשו דירות בבניין מבקרים מדי יום ורואים את דירת חלומותיהם קורמת עור וגידים, היזם מתהלך באתר ומקפיד גדולה כקטנה ואני?
אני שמח שמה שנראה כאתגר רק לפני רק כמה חודשים, הסתיים כששוב כל הצדדים באמת מאוד מאוד מרוצים.

כל שנותר לי זה להתחיל פרק חדש, הפעם ברחוב מגידו 14 חפשו את הפרויקט, הוא נהדר.

 

יניב

0523425357