הגיגי נדל״ן

עדכונים אחרונים

AmitaiApart

חיפוש דירה למגורים עבור רובנו איננו תהליך פשוט.

מחפשי דירה רבים שטחו בפניי במהלך השנים טענות ומענות מסוגים שונים, לחלקן הפתרון די פשוט. להלן מספר דגשים שייקלו להערכתי עליכם – מחפשי דירות יקרים;

בין אם בכוונתכם לרכוש את דירתכם הראשונה ובין אם אתם משפרי דיור, להלן ממש לכבודכם, צרור עצות. משוכנע אני כי יהיו לכם לעזר.

 

צרור העצות של "יניב הס" למחפשי דירות הוא אוניברסלי – נכון גם לחיפה, להרצליה ובעצם לכל מחפשי הדירות באשר הם. יש הרבה נושאים והמון מה לדעת, במיידה ועולה על דעתכם סעיף שנשכח ממני – אנא כתבו לי. yaniv@yanivnadlan.co.il

 

סינון נכסים

צאו לסיור מקדים בטווח גיאוגרפי רחב ככל האפשר, אל "תנעלו" על אזור מצומצם – יתכן ודירת חלומותיכם נמצאת מתחת לאף באזור מצוין שמשום מה לא העליתם על דעתכם.

יש ללמוד על מאפייני שכונות ורחובות באמצעות הליכה בהם ולא שיטוט באינטרנט – פינות חמדה הן בהרצליה והן בחיפה יש בשפע – אל תפסלו מראש עפ"י כתובת הנכס. ברחובות מבוקשים בחיפה יתכנו מפגעי רעש/מדרגות ומנגד יתכנו דירות שקטות ומוארות בהרצליה הפונות לנוף וסובלות מרעש עורק תחבורה ראשי העובר ממש בסמוך!

מחפשי דירה יקרים: אל תגדירו מראש את רמת הנגישות לדירה עפ"י קומה או מספר מדרגות. כן, אכן נשמע מהפכני. ברם, האמינו לי כי 11 מדרגות בבית אבן בן 80 שנה (21 ס"מ גובה כ"א) המסיימות שביל משופע באורך של 60 מטר מחניה לא מוסדרת בצידי הרחוב, יקשו עליכם את חייכם לאין שיעור מדירה בקומה שנייה, הנמצאת ברום של 38 מדרגות נוחות שמוצאן בחניה המקורה הפרטית שלכם.

דווקא בגלל שלכולנו יש העדפות שונות ומשונות עלינו לזכור כי כאשר אנחנו מחפשים דירה עלינו לשאול כמה שיותר שאלות מראש, לדאוג לקבל את התשובות האמיתיות אך לא לפסול עפ"י נתונים יבשים:

למצוא דירה בחיפה בקומה רביעית – 5 מדרגות מהחניה זאת לא משימה מסובכת,

לאתר בהרצליה דירת 4 חדרים בשטח של 160 מ"ר זה אפשרי!

 

ניהול וניווט העזרה המקצועית

בטרם אתם פונים למשרד תיווך עדיף כי תלמדו מעט על עצמכם, מה באמת אתם רוצים.
רוב הסיכויים כי תמצאו עצמכם נהנים מאוד מדירה שבשלבי החיפוש הראשונים לא הייתה עולה על דעתכם.
ציבור מחפשי הדירות היה נהנה מאוד מדירת חמישה חדרים, 150 מ"ר – שטוחה עם גינה של 200 מ"ר בטאבו ללא שכנים ונוף, שקטה בשכונה מבוקשת במרכז הכרמל או בהרצליה הירוקה כאשר תג מחיר של 1,500,000 ש"ח מתנוסס מעליה. ובכן, יש דירה כזו אך היא עולה לפחות פי שלוש.

המסקנה היא כי יש להתפשר.

מחפשי דירות יקרים: אל תנהלו שיחות נפש על מה הייתם רוצים בדירת חלומותיכם,

להיפך (!) הקפידו כבר בתחילת החיפוש להצהיר מראש על מה תהיו מוכנים לוותר, להתפשר.

תקציב

רבות נאמר ונכתב על אפשרויות המימון, על היחס בין ההכנסה הפנויה לבין ההלוואה (המשכנתא) הנדרשת, ברצוני להציע טיפ אחד קטן:

בכל עסקה, בלי קשר למחיר הדירה, רמת הגימור, עלויות עורכי הדין, המיסים, האגרות וכמובן שכר טרחת המתווך, השאירו לכם 20,000 ₪ לכל אותם הדברים שלא ניתן לצפות, הנה אז אתם צפיתם.

 

סגירת עסקה

יגעתם ומצאתם דירה והיא אפילו עונה על צרכיכם, כל שנותר עתה הוא לרכוש אותה.

רבות העסקאות שלא יצאו אל הפועל לא בגלל חוסר רצון הצדדים אלא בשל אזלת יד בניהול מערכת הגישור והתיווך סביב מרכיבי העסקה.

עליכם להקפיד על שלושה מרכיבים בהצעת המחיר:

תאריך פינוי

תנאי התשלום (הצמדות וכו')

מחיר

אין סעיף אחד חשוב מחברו, שלושתם חשובים באותה המידה, ועוד – הקפידו לקבוע מראש את תכולת הדירה הכלולה בעסקה, וכן את ההצמדות השונות בכל תשלום: האם העסקה שקלית או צמודה למדד זה או אחר.

 

שכר טרחה

שכר הטרחה המרבי הנהוג בשוק הוא שני אחוז בתוספת מע"מ ממחיר המכירה בפועל. דרשו את השירות ברמה הגבוהה ביותר עבור כספיכם: מקצועיות, אמינות, דרך ארץ ויכולת ניהול מו"מ גבוהה, דרשו לראות רישיון תיווך תקף ותעודות על הכשרה מקצועית.

 

בהצלחה,

יניב

0523425357